ក្រសួងកសិកម្ម​ រុក្ខាប្រមាញ់​ និងនេសាទ​ បន្តធ្វេីតេស្តទឹកមូត្ររកសារធាតុញៀន​
ចេញ​ផ្សាយ​ ២៧ មីនា ២០២៥ 648
អនុវត្តតាមបទបញ្ជាលេខ០១​ ​បប​ ស្តីពីការដាក់ចេញវិធានការម៉ឺងម៉ាត់ក្នុងការប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀនខុសច្បាប់​ និងផែនការស្តីពីយុទ្ធនាការប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀនខុសច្បាប់លេីកទី១០​ របស់រាជរដ្ឋាភិបាល នៅថ្ងៃទី២៧​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ២០២៥នេះ​ ក្រសួងកសិកម្ម​ រុក្ខាប្រមាញ់​ និងនេសាទ​ បានរៀបចំធ្វេីតេស្តទឹកមូត្ររកសារធាតុញៀន​ ក្នុងចំណោមមន្ត្រីរាជការនៃរដ្ឋបាលជលផល ដោយទទួល​បានលទ្ធផលអវិជ្ជមានទាំងអស់។
កម្មវិធីនេះប្រព្រឹត្តទៅក្រោមអធិបតីភាព​ ឯកឧត្តម​ គង់​ ច័ន្ទវាសនា​ រដ្ឋលេខាធិការ​ និងជាប្រធានក្រុមការងារផ្សព្វផ្សាយ​ អប់រំ​ បង្ការ​ ទប់ស្កាត់កាប្រេីប្រាស់​ និងជួញដូរគ្រឿងញៀនប្រចាំក្រសួង។
សូមបញ្ជាក់ថា​ ឯកឧត្តម​រដ្ឋមន្ត្រី​ ឌិត​ ទីណា​ យកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់​ជំរុញការធ្វេីតេស្តរក​សារធាតុញៀន​ ជាបន្តបន្ទាប់ដូចភ្លៀង​រលឹម​ ដេីម្បីធានាថា​ ថ្នាក់ដឹកនាំ​ និងមន្ត្រីរាជការទាំងអស់នៃក្រសួងកសិកម្ម​ រុក្ខាប្រមាញ់​ និង​នេសាទ​ នៅឆ្ងាយពីគ្រឿងញៀន​ ស្របតាមអភិក្រម​ "សម្អាតចកចេញពីផ្ទៃបឹង"​ និង​ "រក្សាផ្ទៃបឹងឱ្យថ្លាជាប់ជាប្រចាំ"​ ដេីម្បីចូលរួមកសាងសង្គមកម្ពុជាដែលគ្មានគ្រឿងញៀន៕