នាយកដ្ឋានបុគ្គលិក និងអភិវឌ្ឍន៍ធនធានមនុស្ស
បាននឹងកំពុងតែអនុវត្តការងាររបស់ខ្លួនដោយយកចិត្តទុកដាក់ និងទទួលខុសត្រូវខ្ពស់ តាមប្រកាសលេខ៣០០ ប្រក.កសក.ប ចុះថ្ងៃទី០៣ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០០៣ ស្តីពីការរៀបចំ និងការប្រព្រឹត្តទៅរបស់ការិយាល័យចំណុះ នាយកដ្ឋានបុគ្គលិក និងអភិវឌ្ឍន៍ធនធានមនុស្ស និងប្រកាសលេខ២៥៤ ប្រក.កសក.ប ចុះថ្ងៃទី១៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៨ ស្តីពីការកែសម្រួលប្រការ២ និងប្រការ៤ នៃប្រកាសលេខ៣០០ ប្រក.កសក.ប ចុះថ្ងៃទី០៣ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០០៣ ស្តីពីការរៀបចំ និងការប្រព្រឹត្តទៅរបស់ការិយាល័យចំណុះ នាយកដ្ឋានបុគ្គលិក និងអភិវឌ្ឍន៍ធនធានមនុស្ស ។ ការគ្រប់គ្រង និងការអភិវឌ្ឍន៏ធនធានមនុស្ស​ បានដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងកា​រ​បង្កើនប្រសិទ្ធិ​ភាពការងារ​ប្រកប​​ដោយសមធម៌ និងជាគោលដៅចម្បងក្នុង​ការលើកស្ទួយ​សមត្ថភាព​ធនធាន​មនុស្ស ស្រប​តាមជំនាញបចេ្ចកទេស​ និងវិទ្យាសាស្រ្ត​ ដើម្បីរួមចំណែកលើកស្ទួយ​ការ​អភិវឌ្ឍន៍​ប្រទេស ដែលជាជ្រុងមួយ​ នៃយុទ្ធសាស្ត្រចតុកោណរបស់​រាជរដ្ឋាភិបាល ។ ក្នុងតួនាទី​ជា​សេនាធិការផ្ទាល់របស់​ក្រសួង​កសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ នាយកដ្ឋានបុគ្គលិក និងអភិវឌ្ឍន៍​ធនធានមនុស្ស បានខិតខំយកចិត្ត​ទុកដាក់ក្នុងការពង្រឹង​ការគ្រប់គ្រង និងអភិវឌ្ឍន៍​ធនធានមនុស្ស មាន​ជា​អាទិ៍ ការងារគ្រប់គ្រង​មន្ត្រីរាជការ ការងាររៀប​ចំ​មន្ត្រីកាន់​មុខតំណែង ការងារ​រៀបចំស្នើសុំ​គ្រឿង​ឥស្សរិយយស ការងាររៀបចំរចនាសម្ព័ន្ធ ការងាររៀបចំបៀវត្ស​ ប្រាក់​ធានារ៉ាប់រងសង្គម ការងារ​រៀប​ចំដំឡើង​ថ្នាក់ ឋានន្តរស័ក្កិ ការងាររៀបចំដាក់មន្ត្រីគ្រប់អាយុ​ឱ្យចូលនិវត្តន៍ និងការងារ​អភិវឌ្ឍន៍ធនធានមនុស្ស ​​ឱ្យស្របទៅតាមគោលការណ៍ ច្បាប់ និងលិខិតបទដ្ឋាននានា។