នៅថ្ងៃពុធ ទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម គង់ ច័ន្ទវាសនា រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ អមដំណើរដោយ លោកជំទាវ ហ៊ូ សូពណ៌ អនុរដ្ឋលេខាធិការ មន្ត្រីជំនាញនៃនាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងធនធានដីកសិកម្ម នៃអគ្គនាយកដ្ឋានកសិកម្ម លោកអនុប្រធានមន្ទីរកសិកម្មខេត្ត និងលោកអភិបាលរងស្រុកកំពង់សីលា បានអញ្ជើញចុះពិនិត្យដំណេីរការរោងចក្រកែច្នៃដំណាប់ស្វាយ Sengda Cambodia Exchange នៅឃុំអូរបាក់រទេះ ស្រុកកំពង់សីលា ខេត្តព្រះសីហនុ។
រោងចក្រនេះផ្តល់ការងារដល់ពលរដ្ឋខ្មែរចំនួន៤០០នាក់ ដែលទទួលបានប្រាក់ខែចន្លោះពី២៨០$ ដល់ជិត ៤០០$។ រោងចក្រមានសមត្ថភាពទទួលកែច្នៃស្វាយកែវរមៀតចំនួន ១០០តោន ក្នុងមួយថ្ងៃ។ ជាមួយនឹងទីផ្សារល្អនៅប្រទេសចិន រោងចក្រត្រូវការកម្មករបន្ថែមចំនួន ២០០-៣០០នាក់ និងកំពុងលេីកទឹកចិត្តឱ្យកម្មករនៅទីនេះជួយប្រមែប្រមូលបងប្អូន និងសាច់ញាតិដែលមិនទាន់មានការងារធ្វេីនៅតាមបណ្តាខេត្តផ្សេង មកធ្វេីការនៅទីនេះ ដោយមានផ្តល់ជាកន្លែងស្នាក់នៅ និងអាហារផងដែរ។
បងប្អូនកម្មករបានបង្ហាញពីក្តីរីករាយ និងថ្លែងអំណរគុណចំពោះរាជរដ្ឋាភិបាលដែលបង្កលក្ខណ:ឱ្យក្រុមហ៊ុនមកបោះទុនវិនិយោគផ្តល់ការងារធ្វេី និងប្រាក់ខែសមរម្យសម្រាប់ចិញ្ចឹមជីវភាព និងរស់នៅជួបជុំក្រុមគ្រួសារ។
ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការបានលេីកទឹកចិត្តឱ្យម្ចាស់រោងចក្រពង្រីកខ្សែច្រវាក់ផលិតកម្ម និងជួយទាក់ទាញវិនិយោគិនមកសាងសង់រោងចក្រកែច្នៃស្វាយកាន់តែច្រេីនថែមទៀត ដេីម្បីជួយស្រូបយកស្វាយកែវរមៀតដែលបងប្អូនកសិករដាំបាន មកកែច្នៃនាំចេញ ដែលនឹងជួយបង្កេីតការងារផង ផ្តល់ទីផ្សារសម្រាប់កសិករដាំស្វាយផង និងគាំទ្រកំណេីនសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជាតាមរយ:ការនាំចេញផង៕