ឯកឧត្តម គង់ ច័ន្ទវាសនា អញ្ជើញចុះពិនិត្យ​ដំណេីរការរោងចក្រកែច្នៃដំណាប់ស្វាយ ក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ
ចេញ​ផ្សាយ​ ២៨ មីនា ២០២៥ 526
នៅថ្ងៃពុធ ទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម គង់ ច័ន្ទវាសនា រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ អមដំណើរដោយ លោកជំទាវ ហ៊ូ សូពណ៌ អនុរដ្ឋលេខាធិការ មន្ត្រីជំនាញនៃនាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងធនធានដីកសិកម្ម នៃអគ្គនាយកដ្ឋានកសិកម្ម លោកអនុប្រធានមន្ទីរកសិកម្មខេត្ត  និងលោកអភិបាលរងស្រុកកំពង់សីលា បានអញ្ជើញចុះពិនិត្យដំណេីរការរោងចក្រកែច្នៃដំណាប់ស្វាយ Sengda Cambodia Exchange នៅឃុំអូរបាក់រទេះ ស្រុកកំពង់សីលា ខេត្តព្រះសីហនុ។
រោងចក្រនេះផ្តល់ការងារដល់ពលរដ្ឋខ្មែរចំនួន៤០០នាក់​ ដែលទទួលបានប្រាក់ខែចន្លោះពី២៨០$​ ដល់ជិត​ ៤០០$​។ រោងចក្រមានសមត្ថភាព​ទទួលកែច្នៃស្វាយកែវរមៀតចំនួន​ ១០០តោន ក្នុងមួយថ្ងៃ។ ជាមួយនឹងទីផ្សារល្អនៅប្រទេសចិន​ រោងចក្រត្រូវការកម្មករបន្ថែមចំនួន​ ២០០-៣០០នាក់​ និងកំពុងលេីកទឹកចិត្តឱ្យកម្មករនៅទីនេះជួយប្រមែប្រមូលបងប្អូន​ និងសាច់ញាតិដែលមិនទាន់មានការងារធ្វេីនៅតាមបណ្តាខេត្តផ្សេង​ មកធ្វេីការ​នៅទីនេះ​ ដោយមានផ្តល់ជាកន្លែងស្នាក់នៅ​ និងអាហារផងដែរ។
បងប្អូនកម្មករបានបង្ហាញពីក្តីរីករាយ​ និងថ្លែងអំណរគុណចំពោះរាជរដ្ឋាភិបាលដែលបង្កលក្ខណ:ឱ្យក្រុមហ៊ុនមកបោះទុន​វិនិយោគ​ផ្តល់ការងារធ្វេី​ និងប្រាក់ខែសមរម្យសម្រាប់ចិញ្ចឹមជីវភាព​ និង​រស់នៅជួបជុំក្រុមគ្រួសារ​។
ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការបានលេីកទឹកចិត្តឱ្យម្ចាស់រោងចក្រពង្រីកខ្សែច្រវាក់ផលិតកម្ម​ និងជួយទាក់ទាញវិនិយោគិនមកសាងសង់រោងចក្រកែច្នៃស្វាយ​កាន់តែច្រេីនថែមទៀត ដេីម្បីជួយស្រូបយកស្វាយកែវរមៀតដែលបងប្អូនកសិករដាំបាន​ មកកែច្នៃនាំចេញ​ ដែលនឹងជួយបង្កេីតការងារផង​ ផ្តល់ទីផ្សារសម្រាប់កសិករដាំស្វាយផង​ និងគាំទ្រកំណេីនសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជាតាមរយ:ការនាំចេញផង៕