ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការ តូច ប៊ុនហួរ អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងកិច្ច​ប្រជុំ​បូកសរុបលទ្ធផលការងារមន្ទីរកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ​ខេត្តតាកែវ ឆ្នាំ២០២៥ និងលើកទិសដៅអនុវត្ត​ឆ្នាំ២០២៦
ចេញ​ផ្សាយ​ ១៣ កុម្ភៈ ២០២៦ 463
នៅថ្ងៃទី១៣ ខែកុម្ភ: ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តម តូច ប៊ុនហួរ រដ្ឋលេខា​ធិការក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯក​ឧត្តម ឌិត ទីណា ​រដ្ឋមន្រ្តី​ក្រសួង​កសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ  បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងកិច្ចប្រជុំបូក​សរុបលទ្ធផលការងារមន្ទីរកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទខេត្ត​តាកែវ ឆ្នាំ២០២៥ និងលើកទិសដៅអនុវត្ត​ឆ្នាំ២០២៦។
កិច្ចប្រជុំនេះ មានការចូលរួមពី ឯកឧត្ដម ស៊ុត ខុន អភិបាលរង នៃគណ:អភិបាលខេត្ត​តាកែវ ឯកឧត្តម សុខ វិសាល អនុរដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ លោក ញ៉ិប ស្រ៊ន ប្រធាន​មន្ទីរ​កសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទខេត្តតាកែវ ព្រមទាំង​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ និងមន្ត្រីក្រោមឱវាទមន្ទីរកសិកម្ម និងអាជ្ញាធរមូលដ្ឋានស្រុក ក្រុង។
នាឱកាសនោះ ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការ បានសម្តែងការកោតសរសើរ និងវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែង បំពេញការងារប្រកប​ដោយស្មារតីទទួលខុសត្រូវរបស់ថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្រ្តីពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ នៃមន្ទីរ​កសិកម្មខេត្ត  សម្រេចបានលទ្ធផល​ល្អ​ប្រសើរ។ ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការ បាន​ផ្តល់អនុសាសន៍ណែនាំឱ្យថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្រ្តីជំនាញត្រូវយកចិត្តទុក​ដាក់ប្រើ​ទេព​កោសល្យ​នៃការដឹកនាំ ដើម្បីលើក​ស្ទួយ​​វិស័យកសិកម្ម ជាពិសេស​ផ្ដល់ការគាំទ្រផ្នែកបច្ចេកទេស​លើកា​រ​ដាំដុះ ការប្រើប្រាស់ថ្នាំឱ្យត្រូវតាមកម្រិតបច្ចេកទេស ដើម្បីធានាបាននូវសុវត្ថិភាពដល់សុខភាព និងកាត់​បន្ថយថ្លៃដើម​ផលិតកម្ម។
ជាចុងបញ្ចប់ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការ បានផ្តល់អនុសាសន៍ណែនាំ​ នឹងជាការដាស់តឿនដល់ថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រី  ក្នុងនាមជាមន្ត្រីកសិកម្ម ត្រូវមានកាតព្វកិច្ចដោះបញ្ហាប្រឈមរបស់កសិករ ឱ្យទៅជាលទ្ធផលសេដ្ឋកិច្ចជាក់ស្តែង និងត្រូវជំរុញការផ្លាស់ប្តូរពីការធ្វើកសិកម្មតាមបែបធម្មតា មកជាកសិកម្មពាណិជ្ជកម្ម និងបច្ចេកវិទ្យា ដោយយកមន្ត្រីមូលដ្ឋានជាកម្លាំងរុញច្រាន ដើម្បីធានាថា កសិករខេត្តតាកែវមានជីវភាពធូរធារ៕