ឯកឧត្តម គង់ ច័ន្ទវាសនា អញ្ជើញចុះពិនិត្យ​ចម្ការដូងក្រអូប​ នៅស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ
ចេញ​ផ្សាយ​ ២៨ មីនា ២០២៥ 533
នៅថ្ងៃពុធ ទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម គង់ ច័ន្ទវាសនា រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ អមដំណើរដោយលោកជំទាវ ហ៊ូ សុពណ៌ អនុរដ្ឋលេខាធិការ លោកបណ្ឌិត សេង វ៉ាង ប្រធាននាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងធនធានដីកសិកម្ម លោក យស ចន្ថាណា អនុប្រធានមន្ទីរកសិកម្មខេត្ត និងមន្ត្រីជំនាញនៃអគ្គនាយកដ្ឋានកសិកម្ម បានអញ្ជើញចុះពិនិត្យ​ និងផ្តល់ការគាំទ្រផ្នែកបច្ចេកទេស​ ដល់ម្ចាស់ចម្ការដូងក្រអូប​ នៅឃុំសាមគ្គី ស្រុកព្រៃនប់ ខេត្តព្រះសីហនុ។
ចម្ការដូងនេះមានផ្ទៃដីទំហំ​ ២០០ហិកតា​ ជាមួយនឹងដំណាំដូងកំពុងឱ្យផលចំនួន​ ៥​ ០០០ដេីម​ និងដូងកំពុងលូតលាស់​ និងដាំបន្ត​ជាង​ ២០​ ០០០ដេីមទៀត​។​ ម្ចាស់ចម្ការ​បានលេីកឡេីងពីបញ្ហាប្រឈមមួយចំនួន​ ដូចជា​ ការបំផ្លាញដោយសត្វកណ្តុរ​ និងដំណុះមិនសូវល្អ​។
ក្រោយកិច្ចសំណេះសំណាល​ ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការ បានណែនាំឱ្យអង្គភាពជំនាញ​   និងមន្ទីរកសិកម្មខេត្តព្រះសីហនុ​ ផ្តល់ការគាំទ្រ​ និងដំណោះស្រាយសមស្រប​ ជូនដល់ម្ចាស់ចម្ការ។ ឯកឧត្តមក៏បានផ្តាំផ្ញេីដល់ម្ចាស់ចម្ការឱ្យសហការផ្តល់ព័ត៌មានឱ្យបានត្រឹមត្រូវ​ និងពេញលេញ​ ដេីម្បីមន្ត្រីជំនាញអាចពិនិត្យវាយតម្លៃ​ និងរកដំណោះស្រាយជូនបានទាន់ពេលវេលាផងដែរ។ ម្ចាស់ចម្ការបានបង្ហាញក្តីរីករាយ​ និងថ្លែង​អំណរគុណ​ដល់ក្រសួង​ និងមន្ទីរកសិកម្ម​ ចំពោះការយកចិត្តទុកដាក់​ និងការគាំទ្រដ៏ចាំបាច់នេះ។
ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការមានក្តីសង្ឃឹមថា​ ចម្ការដូងដ៏ធំនេះ​ នឹងក្លាយជាប្រភពផ្គត់ផ្គង់ផ្លែដូងក្នុងស្រុក​ កាត់បន្ថយការនាំចូលពីបរទេស​ និងឈានទៅដល់ការវេចខ្ចប់ដេីម្បីនាំចេញទៅទីផ្សារបរទេសទៀតផង​ នាពេលខាងមុខ៕