ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ឌិត ទីណា អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ​ឃុំបន្ទាយឆ្មារ ស្រុកថ្មពួក ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ
ចេញ​ផ្សាយ​ ២៧ មីនា ២០២៥ 463
នៅរសៀលថ្ងៃទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ឌិត ទីណា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ​ និងគណៈប្រតិភូអមដំណើរបានជួបសំណេះសំណាលជាមួយអភិបាលស្រុក​ មេឃុំ​ ក្រុមប្រឹក្សាឃុំ​ និងយុវជន​ នៅ​ឃុំបន្ទាយឆ្មារ ស្រុកថ្មពួក ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ។​
ជំនួបសំណេះសំណាលក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី​ មានគោលដៅពង្រឹងការងារមូលដ្ឋាន​គ្រប់វិស័យ​ ដោះស្រាយបញ្ហារាំងស្ទះឱ្យមានភាពល្អប្រសើរ ពិនិត្យការងារកសិកម្ម​ និងជំរុញការងារអត្រានុកូលដ្ឋាន​ ផ្តល់សេវាសាធារណៈឱ្យបានល្អដាច់គេទូទាំងប្រទេស​ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋនៅមូលដ្ឋាន​ និងពង្រឹងភូមិ​ ឃុំមានសុវត្ថិភាព​ ធ្វើយ៉ាងណាមានសន្តិសុខសណ្តាប់ធ្នាប់ល្អ។
ពាក់ព័ន្ធនឹងការងារកសិកម្ម​ ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី​ បានលើកទឹកចិត្តក្នុងការផ្សព្វផ្សាយគោលនយោបាយរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល​ក្នុងការរក្សាលំនឹងថ្លៃកសិផល​ ការដាក់ពង្រាយមន្រ្តីកសិកម្មឃុំ​ ជាពិសេសការចងក្រងសហគមន៍កសិកម្មទំនើប ដើម្បីឱ្យកសិករបានទទួលជ្រាប​ និងចូលរួមចងក្រង​ សំដៅផ្តល់ផលចំនេញសេដ្ឋកិច្ច​ ចេះធ្វើការរួមគ្នា​ អនុវត្តកិច្ចសន្យាផលិតកម្មត្រឹមត្រូវ​ ផ្គត់ផ្គង់តាមតម្រូវការទីផ្សារ​ ហើយក្រសួងកសិកម្មនឹងតាមជួយសម្របសម្រួល​ ធ្វើយ៉ាងណាឱ្យទទួលបានផលប្រយោជន៍ទាំងអស់គ្នា៕