លោកជំទាវអនុរដ្ឋលេខាធិការ យ៉ើ អាស៊ីគីន អញ្ជើញដឹកនាំក្រុម​ការងារ​​​ចូលរួមកិច្ចប្រជុំ «គណៈកម្មាធិការពាណិជ្ជកម្មចម្រុះកម្ពុជា-ប៉ាគី​ស្ថានលើកទី២» នៅសាធារណៈរដ្ឋអ៊ីស្លាម ប៉ាគីស្ថាន តាមរយៈ​ប្រព័ន្ធអនឡាញ
ចេញ​ផ្សាយ​ ១២ កុម្ភៈ ២០២៦ 577
នាព្រឹកថ្ងៃទី១១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ លោកជំទាវ យ៉ើ អាស៊ីគីន អនុរដ្ឋ​លេខា​​​ធិការក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ បាន​ដឹកនាំ​ក្រុម​ការងារ​ជំនាញក្រសួងកសិកម្មចូលរួមកិច្ចប្រជុំ «គណៈ​កម្មាធិការ​ពាណិជ្ជកម្មចម្រុះកម្ពុជា-ប៉ាគីស្ថាន លើកទី២» តាមរយៈ​ប្រព័ន្ធវីដេអូ​ពី​ចម្ងាយ (Online)។
កិច្ចប្រជុំដែលបានរៀបចំឡើង នៅសាធារណរដ្ឋអ៊ីស្លាមប៉ាគីស្ថាន ប្រព្រឹត្តទៅក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពី លោកជំទាវ ចម និម្មល រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម ធ្វើឡើងក្នុងគោលបំណងសំខាន់ ដើម្បី​ពិនិត្យឡើងវិញនូវវឌ្ឍនភាពការងារ និងពិភាក្សាលើតារាង​ម៉ាទ្រីស (Action Matrix) នៃកិច្ចប្រជុំលើកទី១ ពង្រឹងកិច្ចសហ​ប្រតិបត្តិការ​ពាណិជ្ជកម្មរវាងប្រទេសទាំងពីរ តាមបណ្តាអនុវិស័យ​នៃស្ថាប័ន​ពាក់ព័ន្ធ។
តាមរយៈកិច្ចពិភាក្សាតាមប្រព័ន្ធវីដេអូពីចម្ងាយ លោកជំទាវ យ៉ើ អាស៊ីគីន ក៏បានលើកឡើងនូវការបញ្ជាក់ជាថ្មីពីការប្តេជ្ញាចិត្ត​ក្នុង​កិច្ច​សហការយ៉ាងជិតស្និទ្ធជាមួយភាគីប៉ាគីស្ថាន ដើម្បីធានាឱ្យបាន​នូវ​ជោគ​ជ័យនៃការកែទម្រង់ពាណិជ្ជកម្ម ប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព និង​និរន្តរភាព៕