ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការ ហាស់ សារ៉េត អញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងកិច្ច​ប្រជុំ​បូកសរុបលទ្ធផលការងារមន្ទីរកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ​ខេត្តព្រៃវែង ឆ្នាំ២០២៥ និងលើកទិសដៅអនុវត្ត​ឆ្នាំ២០២៦
ចេញ​ផ្សាយ​ ១៣ កុម្ភៈ ២០២៦ 537
នៅថ្ងៃទី១២ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តម ហាស់ សារ៉េត រដ្ឋលេខា​ធិការ តំណាងខ្ពង់ខ្ពស់ឯក​ឧត្តម ឌិត ទីណា ​រដ្ឋមន្រ្តី​ក្រសួង​កសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ  បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពក្នុងកិច្ចប្រជុំបូក​សរុបលទ្ធផលការងារមន្ទីរកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទខេត្ត​ព្រៃវែង ឆ្នាំ២០២៥ និងលើកទិសដៅអនុវត្ត​ឆ្នាំ២០២៦។
កិច្ចប្រជុំនេះមានការចូលរួមពី ឯកឧត្ដម ហែម ពិសិដ្ឋ អភិបាលរងខេត្ត​ព្រៃវែង ឯកឧត្តម ទឹម បូរក្ស ឯកឧត្ដម ខាត់ សុធី អនុរដ្ឋលេខាធិការ លោក សុង ហុង អគ្គនាយករង នៃអគ្គនាយកដ្ឋានជលផល លោក គង់ គា ប្រធាននាយកដ្ឋានដំណាំស្រូវ លោក អ៊ុក សំណាង ប្រធាន​មន្ទីរ​កសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទខេត្តព្រៃវែង ព្រមទាំង​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ក្រោម​ឱវាទក្រសួងកសិកម្ម អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន មន្រ្តីកសិកម្ម​ឃុំ-សង្កាត់ និងមន្រ្តីជំនាញពាក់ព័ន្ធជាច្រើន​រូបទៀត។
នាឱកាសនោះ ឯកឧត្តម ហាស់ សារ៉េត បានសម្តែងការកោតសរសើរ និងវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែង បំពេញការងារប្រកប​ដោយស្មារតីទទួលខុសត្រូវរបស់ថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្រ្តីពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ នៃមន្ទីរ​កសិកម្មខេត្ត  សម្រេចបានលទ្ធផល​ល្អ​ប្រសើរ។ បន្ថែមពីនេះ ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការ បាន​ណែនាំឱ្យមន្រ្តីជំនាញ និងគ្រប់អង្គភាព​ពាក់ព័ន្ធយកចិត្តទុក​ដាក់ប្រើ​ទេព​កោសល្យ​នៃការដឹកនាំ ដើម្បីលើក​ស្ទួយ​​វិស័យកសិកម្ម ជាពិសេស​ផ្ដល់ការគាំទ្រផ្នែកបច្ចេកទេស​លើកា​រ​ដាំដុះ សំដៅកាត់​បន្ថយថ្លៃដើម​ផលិតកម្ម និងការធ្វើពិពិធកម្មរួមផ្សំ​ជាមួយ​នឹងការចិញ្ចឹមសត្វបន្ថែម។
ជាចុងបញ្ចប់ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការ បានផ្តល់អនុសាសន៍ណែនាំ​ដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋានគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ បន្តសហការគាំទ្របញ្ជ្រាបការ​យល់ដឹង ពីការអភិរក្សធនធានជលផល ដល់ប្រជានេសាទ ដើម្បីរួមគ្នា ទប់ស្កាត់ឱ្យបាននូវការប្រើប្រាស់ឧបករណ៍ល្មើសច្បាប់ផ្សេងៗ និង​ធានា​បាននូវនិរន្តរភាពធនធានធម្មជាតិ ប្រព័ន្ធជីវចម្រុះ សម្រាប់​កូនចៅជំនាន់ក្រោយ៕