ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការ អ៊ួង កុសល អញ្ជើញដឹកនាំក្រុមការងារចុះ ពិនិត្យ​ស្ថានភាពផលិតកម្មបន្លែរបស់កសិករនៅទីតាំងមួយចំនួន ក្នុងក្រុងសែនមនោរម្យ ខេត្តមណ្ឌលគិរី
ចេញ​ផ្សាយ​ ១៣ កុម្ភៈ ២០២៦ 512
នៅថ្ងៃទី១៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តម អ៊ួង កុសល រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ អមដំណើរដោយ លោក ហាន សុភក្តិ អនុប្រធានមន្ទីរកសិកម្មខេត្តមណ្ឌលគិរី លោកប្រធាន​ការិយាល័យក្សេត្រសាស្រ្ត និងបង្កើនផលិតភាពកសិកម្ម និងមន្ត្រី​កសិកម្មឃុំ បានចុះពិនិត្យស្ថានភាពផលិតកម្មបន្លែរបស់​កសិករ​ចំនួន២ទីតាំង រួមមាន៖ កសិករឈ្មោះ ឃ្លោក ថេង និងកសិករឈ្មោះ សុខ គន្ធា ដែលបានដាំដុះបន្លែ ស្ពៃក្តោប បូកគោ ការ៉ុត សាលាដ  ត្រប់ និងខាត់ណាដើម ដែលមានទីតាំងនៅក្នុងក្រុងសែនមនោរម្យ ខេត្តមណ្ឌលគិរី។
តាមការពិនិត្យជាក់ស្តែងឃើញថា ការដាំដុះប្រភេទបន្លែខាងលើ ដាំដុះ​បានល្អ ត្រូវនឹងលក្ខខណ្ឌអាកាសធាតុ ផ្តល់ទិន្នផលខ្ពស់ សម​ស្រប​ទៅ​​នឹង​តម្រូវការទីផ្សារក្នុងស្រុក និងការនាំចេញ។
នាឱកាសនោះដែរ ឯកឧត្តម អ៊ួង កុសល បានណែនាំដល់ថ្នាក់​ដឹកនាំ​មន្ទីរកសិកម្មខេត្ត និងមន្ត្រីកសិកម្មឃុំ បន្តចុះជួបកសិករជាប្រចាំ ជួយ​ផ្ដល់នូវជំនាញបច្ចេកទេសកសិកម្មសមស្រប និងប្រកបដោយ​ប្រសិទ្ធ​ភាព ដើម្បីកាត់បន្ថយថ្លៃដើមផលិតកម្ម លើកកម្ពស់គុណភាព សុវត្ថិ​ភាព និងសម្របសម្រួលទីផ្សារជូនកសិករជាដើម៕